SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Info från styrelsemöte 7/2–2023

 

  • Vi kommer att skicka Amelie på tränarutbildning steg 2A i mars.
  • Vi har beslutat att lägga ner mailen styrelsen@skellefteakonstakning.se då den inte fyller någon funktion.
  • Vi kollar upp möjligheten att erbjuda konståkning som valmöjlighet för gymnasieelever i idrott som individuellt val (LIU) igen.
  • Vi planerar inför infomöte för medlemmar och föräldrar den 15 februari där vårshowen och tränarstrukturen kommer presenteras och pratas om. 
  • Den 21 februari har vi fått möjligheten att åka ett nummer i en paus under AIK:s hockeymatch, tränarna går ut med mer information kring detta.  
  • Vi kollar upp förslag på nya klubbkläder inför nästa säsong.
  • Uppdaterade styrdokument gällande träning och tävling ska jobbas fram och kommer snart att läggas ut på hemsidan.

 

 
Sponsorer
Köp Bingolotto
Trygg idrott